GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffekoppar med fat 9255081
*
nr 925 5081
Kaffekoppar med fat
6 + 6 st. Gefle, bland annat. "Fontana"
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 18:47:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 14:58:03
1
100 kr
12/11 21:53:07
2
250 kr
16/11 00:43:45
3
200 kr
16/11 00:43:45
2
250 kr (Budbetjänt)
16/11 23:34:12
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekoppar med fat svensk keramik svenska keramiker
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:04
-
4169 Kuverttallrikar
12 st, mässing. Diameter: 27,5 cm
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:45
-
4293 Kuverttallrikar
12 st, Thomas Bavaria. Diameter: 27 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4035 Matservisdelar
13 delar, glas, bland annat "Reffla", Arthur Percy..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:56
-
4133 Matservisdelar
50 delar ca, Eschenbach, Bavaria
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:37
-
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:01
*
Kaffekoppar med fat
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 925 5081
Kaffekoppar med fat
6 + 6 st. Gefle, bland annat. "Fontana"
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 14:58:03 | 1 | 100 kr |
12/11 21:53:07 | 2 | 250 kr |
16/11 00:43:45 | 3 | 200 kr |
16/11 00:43:45 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
16/11 23:34:12 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
17 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekoppar med fat svensk keramik svenska keramiker
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:04 -
4169 Kuverttallrikar
12 st, mässing. Diameter: 27,5 cm
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:45 -
4293 Kuverttallrikar
12 st, Thomas Bavaria. Diameter: 27 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4035 Matservisdelar
13 delar, glas, bland annat "Reffla", Arthur Percy..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:56 -
4133 Matservisdelar
50 delar ca, Eschenbach, Bavaria
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:37 -
4291 Servisdelar
Gustavsberg, Blå Blom, ca 25 del
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:01